Podwórko przy ulicy Dmowskiego 12 w Wałbrzychu

Modernizacja podwórka przy ulicy Dmowskiego 12 w Wałbrzychu obejmowała zagospodarowanie rabat dotychczas w bardzo złym stanie (obdrapane mury, rozpadający się płot, trawa po kolana i beton w miejscu trawnika).

1

Wspólnota Mieszkaniowa zapragnęła zmienić wygląd swojego otoczenia. Wykonaliśmy dwa projekty, a jeden z nich został ostatecznie wybrany. Zaproponowaliśmy nasadzenia roślin odpornych na zanieczyszczenia miejskie i w niewielkim stopniu wymagających pielęgnacji.

dmowskiego

Przez obie rabaty prowadzi łuk z dwóch rodzajów kamienia, wypełniony zimozielonymi jałowcami płożącymi ‚Wiltonii’ i kilkoma wyniosłymi jałowcami sabińskimi. Okoliczne nasadzenia to pęcherznice kalinolistne w odmianach ‚Luteum’ i ‚Diabolo’, oraz pojedynczo lilak pospolity o fioletowych kwiatach, dereń pstrolistny o czerwonych pędach zimą oraz forsycja pośrednia. Pod murami budynku poprowadziliśmy winobluszcz pięciolistkowy ‚Murorum’, który w kolejnych latach oplatać będzie ścianę kamienicy, jesienią przebarwiając liście na ognisto-czerwony.

6    Dmowskiego

METAMORFOZY:

 METAMORFOZA1    METAMORFOZA2  

Otoczenie kamienicy nie tylko zyskało nowy wygląd, lecz także dodało trochę blasku szaremu podwórkowi. Mamy szczerą nadzieję, że takie inicjatywy wprowadzane przez Wspólnoty Mieszkaniowe staną się codziennością.

Niech mieszkańcom żyje się przyjemniej!